אבי דבוש
באנר הירו

אבי דבוש

אני אבי דבוש, בן 42, אבא לשני בנים מקסימים. גרתי כל חיי בדרום, באשקלון, בקיבוצים וכיום בשדרות. אני מתמודד בפריימריז לרשימת מרצ כדי להשמיע את קול הפריפריות.

יש לנו מרצ נהדרת. מפלגה אידיאולוגית ומחודדת, שרוצה אשכרה לשנות את המציאות. מה הבעיה? אין לנו די כח פוליטי. אין לנו מספיק אלקטורט. יש משוואה בחברה הישראלית, שאומרת שבפריפריות מצביעים לימין. ואת המשוואה הזאת אנחנו חייבים לשבור. את זה אנחנו משנים כעת, עם מטה הפריפריות של מרצ, שהקמתי ואני עומד בראשו. את זה אנחנו חייבים להביא לתוך הכנסת, ולהפוך את מרצ ממפלגה לתנועה.

גדלתי במשפחה דתית, ימנית ומזרחית באשקלון של שנות השבעים והשמונים. גדלתי על הסיפור הפוליטי של בגין שהתחיל עם 8 מנדטים ב- 1951, עבר משכונה לשכונה, והמנדטים הלכו וצמחו, עד המהפך ב- 1977. את מה שעשה בגין בימין, אנחנו חיביים לעשות בשמאל. הפריפריות צריכות מהפך שמאלני. בכלכלה. בבטחון. במרחב האזרחי.

אני מתמודד בפריימריז לרשימת מרצ כי אחרי שנים של עשייה בשטח, אני רואה שהמהפך כבר כאן. אני רואה התארגנויות ומאבקים מדהימים דווקא בפריפריות – בשדרות, בעפולה, בבאר שבע, בנירים, ברהט, ועוד; התארגנויות של אנשים שרואים שלפוליטיקאים לא באמת אכפת מהם, ובמקום לחכות – הם משלבים ידיים, מתארגנים ונאבקים על סדר יום חדש.

המאבקים שבשטח – זה המקום ממנו אני מגיע. המאבק לביטול התחנה הפחמית באשקלון, המאבק בתכנית ויסקונסין, התנועה לעתיד הנגב המערבי שקוראת לקידום הסדר מדיני עם עזה, הפורום לסלולריות שפויה, מועצת הנגב ועוד מאבקים רבים שצמחו בפריפריה – אלו הם המקומות בהם פעלתי. תנועת הפריפריות, שאותה הקמתי עם שותפים רבים וטובים, היא דוגמה לדרך בה אפשר ליצור כוח אזרחי מדהים שחוצה את כל הגבולות הפוליטיים שהורגלנו לראות, ומתמודד עם הבעיות האמיתיות שלנו, של כולנו.

את החיבור לשטח ולאנשים עצמם אני מביא איתי למרצ. אני מאמין שאם מרצ תיפתח לעוצמה האדירה שיש בפריפריות, היא תשבור את המשוואה לפיה בפריפריות שולט הימין. האנשים בפריפריות צמאים למפלגה עם ערכי שמאל אמיתיים שתעמוד לצידם, תקשיב להם ותציע להם סדר יום שמציב אותם במרכז.

את הכוחות האדירים האלה שבשטח, חייבים לתרגם לכוח פוליטי בכנסת.

אם מרצ תתחבר אל תושבי הפריפריות, יהודים וערבים, ותביא אל הכנסת את המהפך שכבר התחיל בשטח, היא תעלה על מסלול שיהפוך אותה למפלגת השמאל הגדולה בישראל. רק כך נחליף את השלטון, ונתקן את כל מה שצריך לתקן בחברה הישראלית.

בפריפריות צומח שמאל חדש: קהילתי, מחובר לשטח, מגוון, ומנצח. עכשיו הגיע הזמן לתת לכוחות האדירים האלה קול בכנסת. יש לנו הזדמנות אחת – אם מרצ רוצה לגדול ולהתחזק, זה הזמן להשמיע את קול הפריפריות.


פרטים אישיים:

052-5345923

avidabush3@gmail.com 

פייסבוק

אתר