אורן טוקטלי
באנר הירו

אורן טוקטלי

אני אורן טוקטלי – אחת מ4 הבחירות שלך. בגלל הניסיון, ה'קבלות', הדרך.

ותיק בהובלת שינויים.

איני משלים עם המתרחש במדינה. חש חובה אזרחית להתייצב בזירה הקובעת.  מבקש להוביל השינויים הכה נדרשים.

שמי ברשימה יגדיל את האטרקטיביות של מרצ בעיניי רבים.

ובהמשך יהיה ערך מוסף לפעילותי בסיעת מרצ בכנסת.

רוב תפקידיי עסקו בהובלת שינויים בתנאים קשים בשירות הציבור, בעיקר בנייה והקמה חדשניים ומורכבים בקנה מידה לאומי.

כלכלן באגף התקציבים באוצר

ראש תכנית להקמת רשות אישפוז וראירגון גדול במשרד הבריאות

כראש מינהלת הקמת הרשות השניה לטלויזיה ורדיו (אזורי), ומנהל שידורי הניסיון של ערוץ 2  הובלתי את ישראל מעידן שידור חד ערוצי וממלכתי ל'שמים פתוחים' ופלורליזם בשידורים.

הקמה וניהול מערך הרייטינג בישראל.

מומחיותי בתחום התקשורת הובילה גם לאקדמיה. פיתחתי לימודי מדיניות תקשורת וחיברתי את הספר היחיד בתחומו "מדיניות תקשורת בישראל".

לקראת הפעלת השידורים המסחריים יזמתי וערכתי את מדריך האתיקה של הרשות השנייה.

בוגר המכללה לבטחון לאומי

בעשור האחרון גם משפטן.

ואני בא גם עם מעורבות ומחויבות ציבורית נמשכת. במישור המוניציפלי פעלתי במגוון תחומים כתרבות, תחבורה וסביבה. כיום חבר המועצה הציבורית של אומ"ץ למינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, הנהלת עמותת בוגרי מב"ל, עורך אתר העמותה ועוד.

במרצ פעיל מספר שנים. יו"ר הנהגת הסניפים, חבר ההנהלה והוועידה, ויו"ר סניף מבשרת ציון.

בזכות הצבעתך רקע וניסיון אלה ייושמו בשירות המדינה, החברה ומרצ, בכנסת. אולי גם בממשלה.

מעבר למפורט במצענו, אציין כאן בתמצית 7 דגלים שאשאף להניף יחד עם עמיתיי לסיעה:

  1. השלום – נכון, לא רק "סיום הכיבוש". בדיון שיזמתי כעורך אתר בוגרי מב"ל אחרי צוק איתן ציינו רבים את הצורך בעדכון תפיסת הבטחון הלאומי. במאמרי שזכה להערכה רבה טענתי כי השינוי הגדול המתבקש ונגזר מהחזון הציוני וממצבנו כיום הינו חתירה לשלום כיעד עליון. ואולם ממשלות ישראל מתחמקות מהרמת הכפפה שהניחה לפתחנו היוזמה "הסעודית" ב2002. דורי "הבטיח יונה, עלה של זית", וטרם קיים. אני מאמין שזה אפשרי, בתלות בפוליטיקאים. בין היתר אציע מעבר משיח של זכויות, רגשות ועבר לשיח של חיים, שאלות מעשיות ועתיד: איך חיים יחד ולאורך זמן, איך מפרקים פחדים ואיומים אמיתיים ומדומיינים כאחת, וכיו"ב. בעיניי שלום, השלמה ופיוס הינם יעד עליון.
  2. הדמוקרטיה – המתקפה רבתי שניהלו נתניהו-בנט-שקד לקעקוע יסודות המשטר מאיימת על עצם קיומה של המדינה. שחיתות אישית וציבורית, פגיעות בשלטון החוק ועצמאות המשפט, בתקשורת החופשית, בהפרדת הרשויות, בשומרי הסף, מחייבים ביטול, תיקון, שקיפות, והפקת לקחים לחיזוק הדמוקרטיה.
  3. האדם – יש ליישם בכל תחומי החיים את ערכי החירות האישית, השיוויון, וכיבוד הזולת לרבות בעניין חוק הלאום, המאבק הפמיניסטי והלהטב"י, שיוויון הזרמים ביהדות לרבות החילונים וכולל בחינוך, שיוויון בין עדות, הגנה על מבקשי מקלט ועוד.
  4. העם החברה והכלכלה – איחוי שסעי נתניהו שהפריד ומשל, יישום צדק, סולידריות, שיוויון, תחרותיות הוגנת עם רגולציה יעילה. יוקר המחיה בכלל והדיור בפרט, רפורמה בחוק ההסדרים, משאבי האנרגיה ומחיריהם, רפורמה בתפיסת התח"צ, שיוויון לחברה הערבית וטיפול בבעיותיה היחודיות כתוכניות מיתאר, וזמינות נשק בלתי חוקי. שילוב החברה החרדית.
  5. הסביבה והקיימות
  6. הגיל השלישי – זוהי קבוצה גדלה ומתבגרת. נדרשים טיפול והיערכות במגוון נושאים בקנה מידה לאומי.
  7. ירושלים – כנגזר מייחודה, מהנפיצות הלאומית והחברתית שלה – ולקראת הסדר מדיני.

שרתתי בנח"ל ובתותחנים. נשוי אב וסב.

זהו, אני התייצבתי ומציע עצמי. עכשיו הכוח בידיך !

אורן טוקטלי – אחת מ 4 הבחירות שלך!