גבי לסקי
באנר הירו

גבי לסקי

שמי גבי לסקי ואני עורכת דין המתמחה בזכויות אדם. 4 עובדות עלי:

1. אני בת 51, גרה בתל אביב יפו, בת זוג לתמיר ואמא לתאומים, נינה ומיכאל.

2. עליתי לישראל ממקסיקו בגיל 15 לבדי, לפנימייה של עליית הנוער כפר סילבר

3. עד אוקטובר האחרון כיהנתי כחברת מועצת העיר תל אביב יפו מטעם מרצ בהתנדבות מלאה, יו"ר הוועדה לשוויון מגדרי ויועצת העיר לענייני קיימות.

4. אני בוגרת מרכז השל למנהיגות סביבתית ועורכת טקסי נישואין מטעם הוויה-ישראל חופשית.

בעבר כיהנתי כמזכ"לית שלום עכשיו, וזכיתי באות זכויות האדם ע"ש אמיל גרינצוויג מטעם האגודה לזכויות האזרח. אני רצה לכנסת עכשיו כי כאחת מעורכות הדין המובילות בארץ בתחום זכויות האדם, כבר שנים שאני ניצבת בקו ראשון בהגנה על זכויות האדם ובמלחמה נגד הכיבוש, האפלייה והגזענות: בבתי המשפט בישראל ובית המשפט הצבאי בשטחים, מול המשטרה וברחובות, אני חיה את החוק ומתמודדת עם ההשפעה ההרסנית שיש לממשלה הזו, בצמצום המרחב הדמוקרטי ובפגיעה בחופש הביטוי והמחאה של כל אחד ואחת מאיתנו.

אני רצה לכנסת כדי לשנות את החוקים – במקום להילחם על כל תיק ותיק.  

במקום לעתור לבג"צ – אני רצה לכנסת כדי – לשנות את המדיניות.

במקום לפסול ראיות שנגבו במרתפי השב"כ או באלימות משטרתית, אני רצה לכנסת כדי – לפקח על האכיפה.

זה שלושים שנה שאני פעילה במרצ – כסטודנטית צעירה התחנכתי על ברכיה של שולמית אלוני ז"ל והייתי ליו"רית הראשונה של הסטודנטים במרצ. בעבר, כהנתי כיו"ר הנהלת מרצ. באוקטובר האחרון סיימתי כהונה מוצלחת כחברת מועצת העיר ת"א-יפו מטעם מרצ. כחברת המועצה יצגתי את תושבות ותושבי העיר כיו"ר הוועדה לשוויון מגדרי ויועצת ראש העיר לענייני קיימות, והגעתי להישגים רבים בתחום המוניציפלי – ניקוי העיר מכרטיסי השידול לזנות, תוספת של עשרות יחידות לדיור הציבורי בחלמיש-שם כיהנתי כדירקטורית, בניית תכנית הצללה עירונית.

ועכשיו, אני רצה לכנסת, לקחת את ההצלחות והניסיון הזה מהזירה המקומית, לזירה הארצית.

אני מאמינה שאפשר לקיים כאן מדינה שוויונית ופלורליסטית, עם חמלה וסולידריות. מדינה בלי כיבוש, גזענות ואפליה. מדינה עם חוקה שמגנה על יושבות ויושבי הארץ הזו, על הזכויות והרווחה שלנו. מדינה שבה במקום חוק הלאום – אחוקק את חוק השוויון. במקום חוק הנאמנות – חוק חופש הביטוי והמחאה, עם הגנה על תרבות. במקום חוק המאפשר ציד – חוג הגנת הסביבה ובעלי חיים. במקום אפליית להט"ב – חוק נישואים אזרחיים ושינוי חקיקה בענייני אימוץ. אני מאמינה בפוליטיקה של לב, של אמפתיה, הקשבה, וכנות. פוליטיקה שלא מתביישות בה.

אני מביאה נסיון וידע רב, התמדה, עיקביות ונצחונות רבים בהגנה על זכויות האדם והאזרח, ועכשיו אני רוצה להביא את כל זה לכנסת – בלי לפחד, בלי להתנצל ועם תקווה שעולם אחר הוא אפשרי. כי הגיע הזמן לשנות את החוקים.

ביום חמישי, 14.02.19 אבקש להיות בין 4 המועמדים/ות שלך כדי להביא את קול זכויות האדם והמומחיות שלי כעו"ד מובילה בתחום – לכנסת.