יריב אופנהיימר
באנר הירו

יריב אופנהיימר

שלום חברות וחברים,

הבחירות הקרובות הן קריטיות לשמאל הישראלי.

הסיכוי למהפך שלטוני מביא איתו תקווה גדולה, אבל עלול למחוק את השמאל ולהשאיר אותנו עם כנסת שכולה מרכז ימין.

זאת ההזדמנות של מרצ להרים ראש ולהניף בראש התורן את דגל המאבק בכיבוש והחתירה לשלום, זאת הדרך לבדל את מרצ מכל המפלגות האחרות, זאת האידיאולוגיה שלנו.

את  כל חיי הבוגרים הקדשתי למאבק בהתנחלויות ובתוכניות הסיפוח, לא עבר יום שבו לא נאבקתי למען זכויות אדם, שוויון ושלום. הובלתי את "שלום עכשיו" במשך שנים רבות, ניהלתי מאות מאבקים ציבוריים ומשפטיים, הוצאתי יחד עם חבריי לתנועה רבבות לרחובות, עמדתי בהתקפות ובאיומים, שילמתי מחיר אישי ופוליטי על עמדותיי.

למדתי שכדי לנצח את הכיבוש לא מספיק רק לזרוק סיסמאות, מכונת הכיבוש היא מכונה משומנת ומתוחכמת וכדי לסכל אותה צריך לדעת את הפרטים ונקודות התורפה. אני מכיר את הנושאים לעומק, בקיא בפרטים ויודע להתמודד מול הימין ולנצח.

מבחינה ציבורית הפכתי לאייקון של שמאל תקיף וברור, אבל לגיטימי ומשפיע.

אני כותב ב-"ידיעות אחרונות" ולא רק ב-"הארץ", מופיע בכל הערוצים, משדר בגלי צה"ל, הצלחתי לצאת מאזור הנוחות ולהגיע לקהלים רחבים שלא פתוחים בדרך כלל לעמדותנו.

אני מרצה בפני בני נוער ממקומות ורקעים שונים, לא מוותר על אף במה, ובלבד שיש לי את החופש לומר את דעתי.

כי כדי לשכנע ציבור אנחנו לא זקוקים לגימיקים ועטיפות, כדי לשכנע ציבור אנחנו זקוקים לעומק אידיאולוגי ולגיטימציה ציבורית, ואת זה אני מביא איתי למרצ.

הצבעה עבורי היא איתות ברור, מרצ לא מתביישת במאבק בכיבוש, מרצ נאבקת על שלום, מרצ רוצה להשפיע ולדבר עם הציבור הישראלי, כולו.

אני משוכנע שבאמצעות הקול שלכם, אצליח להחזיר מצביעי שמאל ששוקלים לבחור בלפיד או בגנץ – בחזרה אלינו למרצ, ולהגדיל את כוחה במימדים הסטורים.

יש לנו הזדמנות, אסור לפספס אותה!

כי כשכולם מרכז – אנחנו שמאל.

אני מודה לכן ולכם על התמיכה והאמון ומבטח לכם להמשיך להיות מי שהייתי כל חיי – לוחם נחוש למען ערכים של שוויון, זכויות אדם ושלום.

שלכן ושלכם,

יריב