מהרטה ברוך רון
באנר הירו

מהרטה ברוך רון

מהרטה ברוך רון , בת 44,  נשואה לערן , מושבניק בעברו וטייס מילואים בחיל האוויר, ומגדלים 3 ילדים בתל אביב

עליתי לארץ במבצע משה ב-1984 לאחר מסע רגלי מאתיופיה לדרום סודן ושהות ארוכה במחנה פליטים בסודן.

הגעתי לארץ בת 10, ללא הורי, ללא ידיעת השפה וללא ידיעת קרוא וכתוב. התחנכתי בפנימיות הדתיות עד גיל 18.

10 שנים לאחר עלייתי התקבלתי ללימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה.

בשנת 2005 השתתפתי באחת מתוכניות הריאליטי הראשונות, והאיכותית שבהן, "השגריר". הגעתי לגמר למקום השני. מאז ועד כניסתי למרצ ולפוליטיקה ייצגתי את ישראל מטעם הסוכנות וקרן היסוד בארץ ובחו"ל תוך כדי עבודתי ויצירתי בעולם הטלוויזיה, קולנוע ותאטרון.

ב 2013 לבקשת יו"ר המפלגה דאז הצטרפתי למרצ. בפריימריז המקומיים קיבלתי תמיכה גדולה ממתפקדי מר"צ ומוניתי לסגנית ראש עיריית ת״א מטעם סיעת מרצ כממונה על תיקי הרווחה והשירותים החברתיים וכממלאת מקום בתיק התרבות. כמו כן הובלתי את תוכנית המזון של תל אביב, תוכנית שאינה עוסקת רק במזון בריא אלא מצמצמת פערים חברתיים.

נאבקתי למען לפתרון צודק עבור מבקשי המקלט בעיר. קידמתי שוויון הזדמנויות והקטנת פערים חברתיים והובלתי טיפול בבעיית שיטור היתר בקרב יוצאי אתיופיה . 

מבחינתי ומבחינת מרצ זו סגירת מעגל מופלאה. אני, שבשנותיי הראשונות בארץ הייתי "לקוחה"  של שירותי הרווחה עשיתי את הדרך הארוכה ולא קלה למקום בראש מערכת הרווחה בו אני יכולה לתת ולהחזיר.

בנוסף, השלמתי גם תואר שני בסוציולוגיה מאוניברסיטת חיפה.

במהלך כהונתי הייתי בין מייסדי  פורום " תמרצ' " המאגד את כל חברי המועצות המקומיות בני הקהילה האתיופית ומשמש זרוע חזקה להשפעה על נושאים חברתיים ברמה הארצית. מאז הקמתו ועד היום אני משמשת כיו"ר הפורום.

כעולה מאתיופיה, ראיתי וחוויתי איך עשייה ציבורית למען הציבור יכולה באמת לשנות את החיים. למשל, יאיר צבן כשר הקליטה דאג שחלק ניכר מהעולים יוכלו לרכוש דירות במשכנתא ממשלתית נוחה מאוד ובתקופת אמנון רובינשטיין כשר החינוך ניתנו לעולים מלגות לימודים מלאות.

"מרצ תמיד הייתה בצד של האוכלוסיות המוחלשות בחברה והצליחה לייצר עבורם שינויים אמיתיים.

 אני חברת מרצ גאה, כי מרצ היא הביטוי הכי עמוק לישראליות שלי שמאמינה בערך האדם, ללא הבדל דת, גזע ומין. לשרת את הציבור הישראלי כחברת כנסת של מרצ תהייה הניצחון הגדול ביותר שלי כישראלית, על הגזענים והאנטי דמוקרטיים". 

" אני אתיופית גאה, זאת הקהילה ממנה באתי והיא סיפור חיי, אבל לכנסת אני מגיעה כדי להיות נציגת דרך השוויון, הצדק החברתי והשלום. קול השוויון יכול להיות רק במפלגה שערכיה, שורשיה ותפיסת עולמה היא שוויון מלא."

מפלגה שמחוקקת חוק לאום גזעני – לא יכולה להיות קול השוויון. מי שגזען כלפי ערבים – לא יכול להיות קול השוויון. מפלגות שבורחות מהצבעות בעד זכויות לקהילות הלהט״בים – לא יכולות להיות קול השוויון. קול השוויון זה מרצ –  ואני רוצה להוביל את קול השוויון במרצ.

 ליצירת קשר בנייד:  052-2202261

במייל

mehereta.baruch@gmail.com

בפייסבוק:

https://m.facebook.com/mehereta1/