מיכל רוזין
באנר הירו

מיכל רוזין

חברות וחברי מרצ יקרים,

אלו ימים מרגשים, מרגישים את השינוי באוויר. אבל שום מהפך, אם יקרה, לא יהיה שלם בלי התרומה המהותית שלנו. בגוש שמבקש להחליף את נתניהו, היחידה שמייצגת את השמאל זו מרצ. רק אנחנו אומרים בלי להתחנף ובלי לקרוץ שצריך לסיים את הכיבוש ושאת חוק הלאום הפוגעני והמיותר צריך לבטל ולמחוק מספרי ההיסטוריה, ולא רק "לתקן". כשרואים את ההתקרנפות של כמעט כל שאר השותפים לגוש, ברור שרק מי שיש לו תפיסת עולם שורשית ומגובשת כמו מרצ, יוכל להתוות דרך ערכית ברורה לממשלת מרכז-שמאל; רק אנחנו נוכל לגרום לשינוי אמיתי – מדיני ואזרחי.  

איך אני יודעת? כי הייתי שם בשתי קואליציות המהפך של המרכז-שמאל, בשתי הממשלות שמרצ המריצה באופן כה מובהק. שימשתי כיועצת פרלמנטרית לח"כ נעמי חזן בתקופת ממשלת רבין, והייתי יועצת לשר התעשייה והמסחר רן כהן בממשלת ברק. זכיתי לראות מקרוב איך המרצנו את שתי הממשלות הללו לתהליך מדיני אמיץ ולהגדלת תקציבים מסיבית לשירותים חברתיים, להשקעה באוכלוסייה הערבית ולתמיכה בפריפריה.

בשנים האחרונות השמעתי את קולכםן ביחד עם חבריי לסיעה מהאופוזיציה – נאבקתי, נלחמתי והצלחתי לחוקק גם מול הקואליציה הלאומנית והכוחנית ביותר שידענו אי פעם. בעידן שבו כמעט כל הח"כים מימין מתחרים מי ילך רחוק יותר בניסיון להוציא את השמאל וערכיו אל מחוץ לגדר, אני גאה במיוחד בכך שדחפתי להם שוב ושוב את הכיבוש ישר לפרצוף. אף אחד לא ימנע ממני ומכםן לדבר על ילדים תחת כיבוש ועל ההכרח לפנות תחילה את ההתנחלות בחברון.

אני גאה גם במאבק הארוך שניהלתי נגד גירוש מבקשי המקלט. נסיעת החירום שלי לרואנדה ואוגנדה, יחד עם חברי, ח"כ מוסי רז, חשפה במלוא ערוותו את בלוף "המדינות השלישיות", שהמדינה ניסתה למכור לבית המשפט העליון, והיא שהביאה לעצירת תכנית הגירוש שהיתה על סף מימוש.

לצד מאבקים קשוחים ואמוציונליים מאוד שהיו לי מול הקואליציה, ידעתי גם לגייס חברים מתוכה ולייצר עליהם לחץ ציבורי קונסטרוקטיבי לקידום חקיקה מגוונת, שהטיבה מאוד עם זכויות חברתיות, הגנה על נשים, נפגעי ונפגעות תקיפה מינית ועובדים זרים. "ידיעות אחרונות" בדק  ומצא, שהעברתי הכי הרבה חוקים מספסלי האופוזיציה יחד עם שלושה חברי כנסת ממפלגת העבודה, ו"החזית הגאה" דירגו אותי במקום הראשון ב"מדד הגאה" בכנסת היוצאת, על הפעילות הפרלמנטרית שלי למען הקהילה הגאה בישראל.

אני אופטימית מאוד. המוני ישראלים משתוקקים לשים קץ לשלטונו המשיחי והמושחת של נתניהו, והסיכוי שיתגבשו למסה קריטית בבחירות גדול. ביבי לחוץ מאי פעם; מנסה נואשות למנוע כתב אישום לפני הבחירות, שיערער את מעמדו עוד יותר; ורואה לחרדתו איך הולכת ומתהווה מולו אלטרנטיבה רצינית, ששואבת את כוחה מאנרגיות השינוי האדירות האלה. המערכה פתוחה לחלוטין, שלא יספרו לכם שום דבר אחר.

הגיעה שעתנו לחזור לאחוז במושכות השלטון. בכנסת הבאה חשוב במיוחד שתהיה מרצ גדולה ומשמעותית. זכרו איך הבית היהודי נדחקה לסוף התור במו"מ הקואליציוני הקודם, אבל ידעה למקסם היטב את כוחה הפוליטי לשני תיקים סופר משפיעים, ואז – במשך ארבע שנים – למשוך את כל הממשלה בחדות לכיוון הימני הקיצוני. אנחנו מתכוונות לעשות את אותו הדבר, רק לכיוון הנכון. חשבו עלינו יושבות בממשלה הבאה, בתיקי הפנים, החינוך והמשפטים, מסיטות את ישראל בנחישות מהנתיב האנטי דמוקרטי בו היא דוהרת כרגע, ומשפיעות באופן עמוק על השיח וההתנהלות שכה זוהמו. זה לא בשמיים, אני רואה את זה קורה. אודה לכםן על תמיכתכםן בי בבחירות המקדימות במרצ.