ניר אבישי כהן
באנר הירו

ניר אבישי כהן

אני בן 37, גר במושב החקלאי אלמגור. בעל תואר ראשון בהיסטוריה, מדעי המדינה ויחב"ל, ותואר שני בחינוך לפעילות גופנית ואורח חיים בריא.

שירתי כקצין בגולני ובמסגרת שירות המילואים פיקדתי על פלוגת חי"ר, וכיום אני סמג"ד במילואים בדרגת רס"ן. מסיום שירותי הצבאי השתתפתי בפעילויות רבות למען זכויות אדם, נגד הכיבוש ובעד דו קיום עם ערביי ישראל ועם שכנינו הפלסטינים.

בעבר הייתי יועצו הפוליטי של ח"כ עיסאוי פריג', ובזכות כך הועמקה היכרותי עם האוכלוסיה הערבית בישראל והבנתי טוב יותר את הבעיות והמצוקות שקיימות בקרבה. עוד זכיתי להכיר היטב את המפלגה והפעילים המדהימים שלנו.

בנוסף, אני חבר הנהלת המפלגה ויו"ר פורום מרצ לקידום שותפות פוליטית יהודית-ערבית.

אני מאמין ששני הנושאים המהותיים ביותר העומדים לפתחה של המדינה הם פתרון הסכסוך עם שכנינו הפלסטינים ויצירת חברה ישראלית שיוויונית.

פתרון הסכסוך – שלום וכינון מדינה פלסטינית בגבולות 1967 לצד מדינת ישראל הינו צעד הכרחי לעתיד שני העמים. עלינו לפעול לסיום המצור על רצועת עזה ושיפור המצב ההומניטרי של תושביה. המאבק בכיבוש חייב להמשיך ולהיות בראש סדר העדיפויות של מרצ. אפעל להעמיק את תמיכת המפלגה בארגוני השלום השונים ולשמש כקולם בכנסת.

במהלך שירותי הצבאי נחשפתי למצבם הקשה של הפלסטינים החיים תחת כיבוש צבאי. במהרה הבנתי כי פתרון שתי המדינות הינו הדרך להבטיח את ביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל לצד שגשוגה של המדינה הפלסטינית.

מספר שנים לאחר שחרורי העדתי על עוולות הכיבוש בפני ארגון 'שוברים שתיקה', ואני גאה להיות הקצין בעל הדרגה הבכירה ביותר (לצד רס"נים נוספים) שהעיד על פעולותיו בשטחים הכבושים.

חברה שוויונית – יש להבטיח לכל אזרחי ישראל שיוויון מלא וגמור ללא תלות במוצאם הלאומי, באורח חייהם ובהשקפת עולמם. עלינו לפעול למתן שיוויון הזדמנויות ללא תלות בדת, מוצא, מגדר, נטייה מינית, על ידי חלוקת משאבים צודקת.

האזרחים הערבים במדינת ישראל הם חלק אינטגרלי מהחברה הישראלית וכך גם תרבותם. כחלק משמירת זכויותיהם ותרבותם של האזרחים הערבים עלינו לשמר את מעמד השפה הערבית כשפה רשמית במדינה ולפעול לכך שבוגרי מערכת החינוך בישראל יהיו גם דוברי ערבית כחלק מיצירת מארג חיים משותפים בין יהודים וערבים. על מרצ להיות הגשר הפוליטי שמחבר בין החברה הערבית לחברה היהודית, כמפלגה יהודית-ערבית.

אני מאמין שכל בני האדם נולדו שווים וחופשיים. על המדינה להכיר בהורות של זוגות להט"בים באופן זהה לרישום הורות הטרוסקסואלית, ולקדם תכני קבלה וסובלנות כלפי חברי הקהילה הלהט"בית במערכת החינוך. אני תומך באופן חד משמעי ובלתי מתפשר בדרישת הקהילה הגאה והאגודה למען הלהט"ב לשוויון וסובלנות.

אני מאמין כי הפרדת הדת מהמדינה, קריטית להמשך קיומנו כמדינה דמוקרטית, ואפעל בכנסת לקדם חוקים למען עקרון זה.

כחלק מהתהליך החיובי שמתרחש במרצ, על רשימת המפלגה להיות מגוונת ככל האפשר ולכלול חברות וחברים ממגוון המגזרים המרכיבים את החברה הישראלית, ומכל רחבי הארץ.

אפעל לכך שבכנסת ה-21 המפלגה תשאיר בראש סדר עדיפויותיה את המאבק בכיבוש והשגת השלום תוך טיפוח דיאלוג רציף עם שכנינו הפלסטינים.

אפעל שמרצ תהווה קול משמעותי בחברה הישראלית, בהיותה מפלגה יהודית-ערבית שיוויונית. אדאג כי המפלגה תתבטא בעברית וערבית ואקדם מאמץ לכינונה כבית פוליטי לחיים משותפים בין יהודים וערבים.

כתושב הפריפריה ובן ההתיישבות העובדת שמבין את המורכבויות והבעיות הקיימות באזורים אלה, אפעל בכנסת לצמצום הפערים בין הפריפריה למרכז.